Cine si ce lucreaza in UK?
  • Oameni buni, hai sa facem un mic sondaj, sa vedem cine si pe-unde lucreaza, cu ce se ocupa.

fara mari detalii, asa, pe scurt, sa ne cunoastem.

incep cu mine - rod pantalonii al 4-lea an in IT in Londra, mai exact in gaming.
  • Tot is in IT in Londra, al treilea an. Fac sisteme de colectare si analiza datelor pentru o companie de Business Consulting.
  • eu sunt in Burnley momentan , ma ocup cu managementul hotelier , turistic si comercial , mai pe romaneste , manager de retaurant si pub
  • Lucrez in Lincoln, inginer la turbine cu gaze. Proiectez arzatoare.
  • Edited *

Voi posta la tema dupa ce ajung Marti in UK si-mi voi gasi un JOB.

mc Junior ;)
  • EugenX,

45-50K +Bens inseamna salariul gross anual intre 45,000 si 50,000 lire + benefituri care pot sa fie asigurare medicala sau pension package ( adica iti platesc o suma oarecare intr-un cont de pensie ) sau bonus sau altele de genul asta
  • Vad ca sunteti multi IT-snici pe aici
    Eu am un boring job - accounts manager intr-o companie de corporative interior design
  • EugenX - mai bine creeaza o tema noua daca ai intrebari, ca sa ducem sondajul mai departe :wink:
  • conference producer, events industry:halo:
  • eu lucrez ca maturator de strada si traiesc in Uxbridge.
  • eu o fac pe marele manager/administrator intr-o companie de constructii.:wink:
  • :smile::smile::smile::smile::smile:
  • ia la dinsii.... dupa cum vad eu voi toti lucrati directori si manageri prin anglia... daca veniti la moldova cumparati jumatate de tara.. da eu credeam ca moldovenii se duc in anglia ca mor de foame acasa
  • eu is cleaner

sa nu spuneti la nimeni ssshh
  • :grin: eu 'm-am angajat' housewife in UK, de 1 an de zile..:grin:(ca in MD nu-mi era bine)
    dar sint mai moderna, sint si student,..am ocupatii destule..:foot-in-mouth:
  • mdaa ar fi bine sa fii HH - HouseHusband :grin: ...ehh si inca student :devil:
  • Eu lucrez intr-o companie de IT Consulting.

Posted By: initeraser
    [p]ia la dinsii…. dupa cum vad eu voi toti lucrati directori si manageri prin anglia… daca veniti la moldova cumparati jumatate de tara.. da eu credeam ca moldovenii se duc in anglia ca mor de foame acasa[/p]

Diferiti sunt.
    Dar din experienta mea, cei care o duceau bine acasa - o duc bine si aici. Cei care se jaluie ca mor de foame acasa, aici duc o viata comparativa cu viata studentilor din Moldova - traiesc cite 4 familii intr-un apartament, si asteapta ca parintii din Moldova sa le trimata bere Chisinau si borcane cu untura si jin de acasa.
  • Posted By: CyberMonk
    [p]Eu lucrez intr-o companie de IT Consulting.[/p][quote]
    [p]ia la dinsii…. dupa cum vad eu voi toti lucrati directori si manageri prin anglia… daca veniti la moldova cumparati jumatate de tara.. da eu credeam ca moldovenii se duc in anglia ca mor de foame acasa[/p]
    [p]Diferiti sunt.
    Dar din experienta mea, cei care o duceau bine acasa - o duc bine si aici. Cei care se jaluie ca mor de foame acasa, aici duc o viata comparativa cu viata studentilor din Moldova - traiesc cite 4 familii intr-un apartament, si asteapta ca parintii din Moldova sa le trimata bere Chisinau si borcane cu untura si jin de acasa.[/p][/quote]
    mdaa... cred ca asta e cauza pentru care eu sunt acum la facultate....desi cu criza asta cred ca peste 2-3 ani o sa fiu coleg de munca cu smilegr8 :grin::grin: sau o sa fiu cel care va aduce pizza...
  • Posted By: initeraser
    [p]mdaa… cred ca asta e cauza pentru care eu sunt acum la facultate….desi cu criza asta cred ca peste 2-3 ani o sa fiu coleg de munca cu smilegr8:grin::grin:sau o sa fiu cel care va aduce pizza…[/p]

Pai de tine depinde, daca iti pui scopul sa aduci pizza - asa si o sa fie :smile:
  • Totul e corect, totul depinde de noi, de fapt de creierul nostru, cine judeca cu capul precis numai moare de foame.si ma refer acum si la moldova, si unde nai fi in lume.
  • studenta ,viitor accountant , daca nu-mi ofera nimeni vriun post de director:grin::grin:
    mama si sotie buna:tongue:
  • studenta AAT lvl 3, ca si baseac viitor accountatnt asta daca voi reusi sa gasesc ceva, ca pana acuma nimic:(
    mai fac si babysitting cateva zile pe saptamana
  • Posted By: initeraser
    [quote]
    Posted By: CyberMonk
    [p]Eu lucrez intr-o companie de IT Consulting.[/p][quote]
    [p]Diferiti sunt.
    Dar din experienta mea, cei care o duceau bine acasa - o duc bine si aici. Cei care se jaluie ca mor de foame acasa, aici duc o viata comparativa cu viata studentilor din Moldova - traiesc cite 4 familii intr-un apartament, si asteapta ca parintii din Moldova sa le trimata bere Chisinau si borcane cu untura si jin de acasa.[/p][/quote][p]mdaa… cred ca asta e cauza pentru care eu sunt acum la facultate….desi cu criza asta cred ca peste 2-3 ani o sa fiu coleg de munca cu smilegr8:grin::grin:sau o sa fiu cel care va aduce pizza…[/p][/quote]
    tu chind ai venit,oare unde ai stat ,poate la Windsor in castel ,?cineva a spus deja ca nu o sa lucreze toti in IT si nu o sa traiasca toata lumea in castel
  • :devil:

Da toti lucreaza si invata pe Krasnaia Plosedi
  • Posted By: smilegr8
    [p]:devil:[/p][p]Da toti lucreaza si invata pe Krasnaia Plosedi[/p]

:grin:
  • In zona unde locuiesc eu sint foarte multi moldoveni si marea majoritate lucreaza sau in constructii(barbatii) si in cafenele sau la cleaning domnisoarele. E clar ca cu asa lucru nu mai ai timp si putere sa stai pe forum si sa scrii unde lucrezi. Din contra acei care au un serviciu mai bun pot sa posteze si sa raspunda, asa ca ceea ce vedem noi aici e mai degraba minoritatea decit majoritatea :sunglasses:

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Jump to top of page