Noul ambasador la Londra
  • Miercuri, 11 iunie 2008, 18:08
    R. Moldova are un nou ambasador la Londra
    autor:
    Membrii Cabinetului de Miniºtri au votat astãzi pentru numirea Nataliei Solcan în funcþia de ambasador extraordinar ºi plenipotenþiar al R. Moldova în Regatul Unit al Marii Britanii ºi Irlandei de Nord. Pânã în prezent, Solcan a ocupat funcþia de ºefã a direcþiei de cooperare politicã cu UE din cadrul Ministerului Afacerilor Externe ºi Integrãrii Europene.
    Funcþia de ambasador al R. Moldova la Londra a rãmas vacantã în ultimele trei luni, dupã ce Mariana Durleºteanu a fost revocatã ºi numitã ministru al Finanþelor în Guvernul Greceanâi.

O cunoaste cineva? ce prezinta?
  • sa vedem, sa vedem.
  • Eu nu cred deloc in partidul lui Voronin si shaika lui.

Is toti hotzomani si grashi. Mai trebuie sa slabeasca oleaca, ca is ca butoaiele comunarii moldaveni. :devil:
  • Si ce are una cu alta? Nu e neaparat ca Natalia Soltan e grasa si trebuie sa slabeasca... Nici ca e membru de partid nu-i demonstrat...
  • Vitaliok tu ce nu stii ca problema slabirii nu e numai a comunistilor. Si femeile vor sa slabeasca, si aia cu pince de piva tot, si clientii permanenti McDonald's si multi altii, asa ca revedeti pozitia. Da referitor la TOTI cumunarii, deacord cu Lalele ca nu e neaparat sa fii comunist ca sa fii pus in functie de Ambasador.
  • Da pashli komunisti nX!!!!!!!!!!
  • Republica Moldova are un nou ambasador la Londra. Un decret inacest sens a fost semnat de preşedintele tarii, Vladimir Voronin. Potrivit documentului Nataliei Solcan a fost numita în funcţia de Ambasador Extraordinar şi Plenipotenţiar al Republicii Moldova în Regatul Unit al Marii Britanii şi Irlandei de Nord.

Amintim ca functia de sef al misiunii diplomatice moldovene la Londra a devenit vacanta dupa ce ambasadoarea Mariana Durlesteanu a fost numita in functia de ministru al Finantelor in Cabinetul de ministri „Greceanii”.

Mentionam ca noul ambasador, Natalia Solcan, a indeplinit anterior functia de sef al directiei cooperare politica cu Uniunea Europeana a Ministerului Afacerilor Externe si Integrarii Europene de la Chisinau.
  • Success si drum bun in cariera de Ambasador pentru D-na Solcan!

S-o ajute Dumnezeu in acest post de munca!
  • Cine stie, a mai venit D-na Solcan?
    Si cine il va inlocui pe D-l Saghin?
  • Eee. in orice caz D-l Saghin va lucra cred ca tot la consulat sau in alta republica.
  • vitaliok, din cite stiu D-l Saghin a plecat deja de la consulatul MD in UK.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Jump to top of page