harrow? alte regiuni?
  • buna. iata ne gandim sa ne mutam pana la sfarsitul verii undeva intr-o zona cu scoli bune si preturi rezonabile la locuinte (chirie). stiu ca e o combinatie destul de greu de gasit, dar poate totusi este cineva care poate sugera ceva idei.

imi amintesc ca lumea scria aici despre harrow. scolile par a fi bune acolo. cine sta acolo, cat timp va ia sa ajungeti cu trenul/metroul undeva in centru (west end)? ce va place si ce nu va place acolo? sunt pe acolo micro regiuni care trebuie ocolite? orice informatie va fi apreciata.

la fel, orice alte sugestii/idei de regiuni bune, cu scoli bune si preturi acceptabile.
    merci anticipat
  • prea mare concentratie de indieni and family pe acolo...in rest nu am nimic ce spune.:sunglasses:
  • dima, ce ai in vedere prin "and family"?
  • am in vedere vecinii lor-pakistan,bangladesh,sri-lanka,etc:wink:
  • da unde ei nu sunt...
  • inxs,restul e ok!:wink:
    good shopping,good transport,good indian cinema,market,etc:devil:
  • bolywood cinema:wink:
  • acolo e mini india:wink:
  • mai sunt pareri despre harrow? da despre alte regiuni?
  • eu as propune Hayes,Middlesex. E oras foarte placut, reteaua de shop-uri si banci e foarte dezvoltata.

Hayes are legatura directa cu Southall, Heathrow, West Drayton,Uxbridge. Asemenea si reteaua de transport e foarte dezvoltata(tren, autobuz, taxi).
  • Harrow rules!
    Dima, ai fost pe la pitenenii tai saraci pe la South Harrow sau spre Sudbury, asta nu se socoate:devil:. Am trait prin mai multe zone, cele mai bune sunt (ptr mine) Wandsworth si Kensington, Fulham si Harrow on the Hill. Celelalte sunt sau scumpe sau aiurea. Harrow e foarte sigur si linistit, linga mine e scoala privata unde au invatat churchil si nepotu lui Eltsin. Tot acolo se filmeaza Harry Potter (inside the school scenes). Afara de Cinema indiana este cinemplex de 9 sale ptr albi. Shopping e super, alaturea e Brent Cross cu shopping si mai mare. Harrow e intre North Circular si A40 (Central Londn) + 1 minute pna M25, 15 minute cu metro pina Baker street

Tot alaturea traieste Sveta de la forum, in Pinner, raon evreilor si indienilor profesionisti. Sa terminam cu indienii - cei mai multi sunt in Southall, spre Hays.
    Dar... hei-hei, asta nu e reclama, si asa multi moldovenii au venit incoace in ultimu timp, strica malina noastra, mlin:foot-in-mouth:
  • Cybermind merci pentru comentarii. inteleg ca nu esti incantat de noii vecini moldoveni :)
    care este pretul mediu pt un 2 bedroom flat acolo?
  • am inteles cu south harrow. da cum este west harrow? harrow (pur si simplu) kenton (e tot pe acolo)?
  • inxs, se pare lumea isi promoveaza regiunile in care locuiesc:) pentru a primi opinii impartiale cred ca tre' de implementat un sistem a-lea eurovision - recomanda o zona inafare de cea in care locuiesti !..
    sper sa nu apara effectul cu votarea vecinilor :)
  • :smile:
    Ionescu, tu unde stai?
  • Mie personal mi-a placut Kingston upon Thames, dar am inteles ca e cam scump. Am auzit lucruri bune si despre Sunbury-on-thames, dar nu am fost acolo ca sa-mi fac vre-o impresie.
  • da, kingston e cam scump. sunbury e ok ca preturi, dar nu mi-e prea clar cu transportul, se pare ca sunt vreo doua statii de tren prin zona respectiva si majoritatea locuintelor oferite sunt destul de departe de statii.

as dori ceva in raza la 10 min de statie de tren/metrou, 2 bedroom, gradina, cu scoli bune in apropiere si tot asta pentru vreo £900 pcm (+/-) :halo:
  • Bayswater, zona e ok, putin cam scump, insa nu stiu nimic in privinta scolilor - nu am nevoie inca :)
  • de acord, acolo e fain daca nu esti cu copii.
  • dar ce nu place la nimeni Hayes?
  • m-am uitat acum pe Hayes. cu bugetul de care dispunem ne putem lua 3 bed detached house :)
    vitaliok, in cat timp ajungi din hayes in centru?
  • cu trenul din Hayes in centru ajungi in 15-30 minute.
  • Harrow rules!
    Dima, ai fost pe la pitenenii tai saraci pe la South Harrow sau spre Sudbury, asta nu se socoate.:devil:

Cybermind,lucram prin regiunele celea si am vizitat multe case prin multe zone din partea de north -west London.
    Piteneni:devil:??? Nu am nici un piteten pe acolo,dar am niste prieteni prin Barnet si Colindale,si stiu precis ca de la Brent Cross in sus pe northern line pina la Edgware,e plin de ei(asians).Chiar traiam aproape de Hendon Central,asa ca cunosc bine regiunele celea:wink:
    Cyber,am vizitat si case de multimilionari si de oameni mai simpli,si nu fac mare diferenta intre ei.Si sint si indieni bogati si saraci aici in UK,asa ca banii nu joaca rolul cind imi aleg pitetenii:devil:
  • .........what's your point??? vorbim de ajutor informatzional ptr Inx care vrea sa creasca copii in scoala buna, non criminogena si nu scumpa......... pricem tut prietenii tai milionari??
  • CyberMind, cum sunt regiunile West Harrow si Harrow & Wealdstone?
  • West Harrow is clean & quiet, Wealdstone is 50-50

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Jump to top of page