condica de sugestii si reclamatii
  • propun sa scriem aici ce ne-ar place sa vedem pe forum, sa adunam idei pentru imbunatatirea lui, sa-l facem mai atractiv/util/interesant.
    Eu am rugat administratorii sa ne ofere posibilitatea sa insertam smile-uri in text.
    Cine ce si-ar mai dori?
  • da, am vazut smile-urile, e minunat! :grin:

Eu as dori sa vad o categorie cu lista tuturor celor inregistrati aici, e posibil?
    Si poate posibilitatea de a avea jos, sub numele nostru un spatiu pentru signatures.
    Eu as scrie ceva de genul.. mama a doua fetite, virsta, etc, mi se pare mai usor de comunicat in asa fel

Mersi!
  • Io cred ca ar fi tare tzapan daca lumea ar putea incarca poze pe forum. Astfel ne-am cunoaste mai bine :wink:
  • Corvettzky, fotografii poti pune fara nici o problema folosind sintaxa de mai jos. Mask pregateste un document care va explica comenzile disponibile pe site. Pana una alta, uite asa poti pune poze:

[img]http://cale/spre/poza.jpg[/img]

si ea automat va aparea pe forum, dau exemplu mai jos. Nu uita sa selectezi "BBCode" si nu "Text" atunci cand publici.
  • uite si exemplul promis:
    image
  • Cheers airlocker! Simpatici cetatenii astia din poza, unu' mai breaz decat altu'... :devil:
  • Pe zi ce trece site-ul este performat mai mult si mai mult. Dupa cum am observat visitaza si persoane din afara UK-ului. Ne face sa ne simtim mai aproape de ai nostri. Well done!!!!!
  • Nu ar fi mai bine daca la capatul paginii ar exista un "Back to top of page" button.
    Pana fac scroll inapoi la discutii uit la ce vrui sa ma uit.:wink:
  • O.Ecugen

la sfarsitul fiecare pagini exista 2 linkuri - in stanga Back to Discussions, in dreapta Top of Page. Sau poate aveai in vedere altceva?

apropo, eu ti-am scris pe privat, vezi in Inbox.
  • Posted By: O.Ecugen
    [p]Nu ar fi mai bine daca la capatul paginii ar exista un „Back to top of page“ button.
    Pana fac scroll inapoi la discutii uit la ce vrui sa ma uit.:wink:[/p]

Acum observai ca este "Top of Page":wink:
  • Administratorilor, spuneti va rog, quote-urile voi de fiecare data le "reparati"? De ce apare html-ul?
    Sau eu nu citez corect?
  • Le mai repar eu uneori cind le vad :)

BBCode-ul apare atunci cind e selectat "Text" mai sus de smile-uri. Ca sa citezi corect, selecteaza BBCode inainte de a adauga comentariul. Forumul o sa tina minte ultima selectare.
  • Merci Mask. Voi incerca sa nu-ti creez munca in plus:smile:
  • Posted By: inxs
    [p]Merci Mask. Voi incerca sa nu-ti creez munca in plus:smile:[/p]

Nici o problema :)
  • "Tineti cont ca mesajele cu caracter publicitar-comercial, scrisorile in lant, scheme piramidale si alte cereri sau oferte similare nu sunt binevenite pe acest forum."
    Nu am intentia sa evidentiez in mod jignitor extrasul de mai sus din regulile forumului.
    Conform celor sus mentionate categoria "Se Cauta de lucru" este deplasata si contravine regulilor. Am depus si eu aviz solicitand forta de munca (aviz cu caracter comercial, cerere si tot odata oferta.) Vreau sa subliniez ca nu am intentia de a incalca regulile forumului. Dar vreau sa inteleg: daca in continuare este permis sa se solicite- ofere diverse servicii cu caracter publicitar- comercial.?
  • Nu cred ca trebuie sa-ti faci griji, O.Ecugen - atata timp cat e "fair use", e ok, ca de fapt asta e si scopul forumului - de a facilita schimbul de informatie dintre membri. In reguli cred ca nu e foarte bine definit dar si flexibil - se mentioneaza ca "nu sunt binevenite", si nu "interzise". ;)
  • OK :), Beg pardon. :)
  • Nu am nici sugestie, nici reclamatie, dar nu stiu unde in alta parte sa scriu:)
    A, observat ca avem acum "Who's online?" Pot sa vad cine e online, e bine!! ce inseamna phantom user? Inteleg correct ca e op persoana care are acces la forum doar sa citeasca, dar nu poate lasa mesaje si nu poate vedea datele personale?
  • Administratorilor.

Ati putea crea, va rog, optiunea de Delete si un Trash Can pentru mesajele din "privat". Astfel va fi mult mai simplu sa utilizam inbox-ul si toate celelalte... Multumesc anticipat...:grin:
  • Administratorilor,
    Va rog sa-mi explicati care este diferenta intre "phantom user" si "guest". Daca primul ar fi

Posted By: Nat
    Inteleg correct ca e op persoana care are acces la forum doar sa citeasca, dar nu poate lasa mesaje si nu poate vedea datele personale?

Cel din urma?
  • "Guest" este cineva care este membru al forumului?
  • parca lamuresem undeva deam, guest nu este membru si are drepturile citate mai sus, phantom user este membrul care in Options a ales sa fie invizibil pu restul:sunglasses:
  • situatie clarificata. Merci!!

Posted By: nika
    undeva deam

"Undeva deam", nu cred ca este de ajuns si nici politicos.:undecided:
  • Nu am stiut ca a fost lamurit deja:)

Mersi, voi sti!
  • ei, iaca, tare repede invatam noi aici sa ne placa politetele:smile: ma scuzati, n-am vrut sa ofensez, am folosit fraza ca introducere, un fel de familiaritate:wink:
  • Posted By: nika
    [p]ei, iaca, tare repede invatam noi aici sa ne placa politetele:smile:ma scuzati, n-am vrut sa ofensez, am folosit fraza ca introducere, un fel de familiaritate:wink:[/p]

No prob. ,mate?
    N-am vrut sa te supar.
This discussion has been closed.
All Discussions

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Jump to top of page