Atentie la zborurile cu wizair dupa miezul noptii 00:10
  • nu am sa intru in mari detalii 

insa sa fiti foarte atent  daca zburati acum cu wizzz  - stiu ca pare straightforward insa cam 5 persoane in fiece seara "intirzie" cu 24 ore 

printre care  si  eu !!  cel care  am calatorit  in 12 de 14 ori !! lol 

carei fisca  eu tot timpul bronez bilete  si nu mai trag atentia  pe ce  data  caci am multe  - si doar cind imprim boarding cardul ma uit  la data si ma afisez la poarta pentru imbarcare 

iata ce scrie pe ultimul bilet care lam avut 

Flight date 21 July , gate closing at 23:40  ,  departure 0010 

eu la 23:40  pe 21 July am fost la poarta si chiar in ultima clipa mi sa spus ca eu trebuia sa vin pe 20 July 

inteleg ca e si greseala mea  - insa acolo este o laguna mare  caci daca intirzii cu 20 min la avion  NU VEI fi admis  sa intri peste security checks  etc  pin la poarta avionului  - insa cu biletele astea  le arati jos la security si ei iti dau voie  caci data  si ora inchiderii portii coincide si lor li se aprinde VERDE  cum se zice  

caroci  - am auzit  fffoarte multi  deja  ca sau ars  - si eu cred  ca asta e dirijata de la ei din office  - e un fel de cleaver marketing 
  • am uitat  sa  zic  - ca  am procurat  din nou bilete la preturi astronomica  + £600 lire 

locurile noastre presupun ca au fost vindute in ultima clipa celor care au intirziat cu o zi inaintea mea : ) 

navar dublu 
  • extraordinar...
  • Pana la urma e greseala fiecarui. Acolo scrie clar ca data plecarii e X, inseamna ca pe data X e decolarea. Calculezi -(minus) doua ore si atunci stii cand trebuie sa fii la aeroport. Indiferent de ce zi cade :) Biletul e fain, reusesti sa muncesti sa revii acasa, sa-ti faci bagajul si sa pleci acasa. SI acasa la 5 dimineata esti acasa.. ai o zi inainte :)
  • eugeniuss  e usor sa  faci concluzii - cite ore sa dai inapoi sau inainte  - eu nici nu zic  sau acuz pe cineva  

insa mai bine transmiteti  la citi mai  multi informatia caci zilnic intirzie  - si credeme  cind imprimi biletul -  e confuz ..

poti sami spui tu cind intirzii cu 30 min (chiar daca avionul nu a decolat inca)  ce se intimpla ? iti spune sorry  ori dute acasa  sau achita  acolo vro 70 lire si te conducem repede la avion   insa de regula  prosta  te trimite acasa 

Acum explicami de ce cu biletul asta 24 ore late  - intri liber  in aeroport , treci peste scanere totul si doar la intrare in avion iti zice ca ai intirziat 

eu am fost cu biletul la astea jos de la poarta si iam intrebat de ce ma-ti lasat inauntru si ala a zis in sistem arata ca eu nu am intiziat 

inca bine ca nu am avut bagaj  

iagineazati unde era bagajul si unde  eu 

• daca  este late  tie iti va lua bagajul ? lol  nu  

in acea seara erau inca 4 persoane in situatia mea  - unul a "trimis" si doua genti acasa  insa singur  a ramas la luton 

taksto aici daca sa ai jurist bun dovedesti ca boarding cardul lor duce in eroare si pasagerii si aeroportul 
  • Eu zic ca mai bine de  verificat de cateva ori atent pe site si pe bilet, altceva nu o sa ajute :)

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Jump to top of page