Resident Card
  • am aplicat la 5ianuarie, azi am primit cardu, banii nu au fost extrasi de pe cardul bancar (65lire) si nici pachetul cu acte in original nu mi s-au returnat(pasaport,certificat de casatorie,actele sotului etc.), ar trebui sa le scriu pe mail sau actele vin mai tirziu?,cei care deja au primit cum de obicei se face?
  • Restul actelor vin in decurs de o saptamana. In ceea ce priveste plata-e straniu, dar nu va faceti griji, isi bat ei capul de asta.
    Eu am procurat un carucior online si banii mi i-au luat peste foarte mult timp deja credeam ca ei s-au gresit.
  • Felicitari Vic!
  • eu am trimis pe 6 aprilie  - banii mi iau luat peste citeva zile  insa nu am primit nici un email confirmare ca au primit actele  asa cum majoritatea  primesc .  

Ulterior , dupa doua luni am cerut pasaportul inapoi caci este asa optiune - vad  ca  au trecut 10 zile da pasaportul inca nu a venit  insa am primit un email unde spune ca  dosarul va fi procesat in decurs de 6 luni :D 
    credca acest email trebuia sal primesc in Aprilie  - insa  ei au aruncat  papka undeva  siau adus aminte de ea cind am cerut pasaportu..
  • De obicei, din ziua in care primesti acest email, peste 2 saptamani exact ai sa primesti raspunsul fie pozitiv, fie negativ. Actele-dupa cum ti-i norocul, pot veni impreuna sau in cel mai rau caz, in decurs de o saptamina
  • aa  mai rabd  eu dar o saptamina  fara acte  lol  - credeam ca nu mai vad  vacanta anu asta : )   eu kakta le-am zis sami trimita  pasaportu  da  decizia  cind  vor 
  • azi am primit toate actele...s-a dovedit ca postasul a incurcat ceva si mi le-a livrat cu intirziere de citeva zile...cu toate ca in pachetul cu acte era o confirmare de la ei precum ca cardul il voi primi in 10 zile de la primirea actelor pt ca sa pot oferi un act de identitate curierului
  • vic spune-mi te rog dupa ce ai aplicat la pr residence care  e urmatorul pas adica peste cat timp iti vine vriun raspuns sau ce date biometrice iti cer si cand ...eu am aplicat o luna in urma si doar plata de pe cont mi-au luat si atata mersi
  • am primit imi pare ca dupa o saptamina o scrisoare , cu care am mers la posta si mi s-au luat amprentele..plata de 65 asa si nu s-a extras de pe cardul bancar, iar actele au venit cum am zis deja (aproximativ duppa 5 lni jumate dupa aplicare)

• Ajutor!!!  Am primit acu 4 zile resident cardul dar actele originale ioc,,,,cu toate ca in scrisoare scrie ca trebuia sa le primesc inainte de acest card,,,am cautat un nr de tel si nu am putut da de ei,,,,a mai patit cineva asa?
  • Trebuia sa primesti cu citeva zile mai inainte la posta ,vezi of postal de care apartineti mergi si verifica acolo ,
    Noi era sa aruncam scrisoarea pentru rezident card
  • Mi au venit peste 5 zile toate actele,ms.
  • Rodica ei au acum niște probleme tehnice probabil. Recent am schimbat permisul RO pe UK, si am avut aceeași situație, mi-a venit inițial permisul și în vreo 4- 5 zile pașaportul pe care l-am trimis. Multi au avut problema asta...  
  • Eugenius spunemi te rog cand tiai Schimbat permisul ro in uk cum tiai scos inscriptia md thanks
  • Liviko In privat
  • spuneti cineva va rog ce inceamna that your EEA family member has a permanent right of residence ce act trebuie sa aiba sotul ca sa pot eu primi actul de rezidenta
  • lamuritimi situatia cineva va rog ca nu am bani de dat la tot felu de consultanti
  • Nino, cont bancar, payslip pe ultimele 6,bil,
  • lucia80 ce ai in vedere
  • nu este necesar sa aiba un act de rezidenta ceva? tu ce ai dat cind sia facut sotul rezitent cadrul?
  • aliunea 14 tocmai ce tia scris mai sus lucia80

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Jump to top of page