VA ROG. CAUT UN AVOCAT ( DOMESTIC LAW )
  • VA ROG MULT. CAUT UN AVOCAT ( DOMESTIC LAW ) SI ANUME CE TINE DE REINTOARCEREA DEPOZITULUI. PROBLEMA ESTE URM: AM ACHITAT DEPOZITUL INTEGRAL SI CIND URMA SA MA MUT IN LOCUINTA, PROPRIETARUL IMI SPUNE CA PROPRIETATEA DEJA E VINDUTA. AM DOAR UN SINGUR DOCUMENT CARE CONFIRMA ACHITAREA DEPOZITULUI. CAUT UN AVOCAT CE SA MA REPREZINTE LA CURTE. VA ROG MULT. URGENT. AU TRECUT DEJA 4 LUNI DE CIND AM ACHITAT DEPOZITUL.
    scrap83@mail.ru sau FB: Igor Morosanu. 07426065929.
    Ma aflu in Londra.
  • ce dovada  ai ? small claim court  poate ? daca  proprietaru gestiona imobilul ca business atunci se poate prin  small claim court 
  • Chiar acei de la small claim court imi sp ca poate sa te refuze proprietarul, adica sa nu-ti rs nici la o scrisoare si respectiv sa nu-ti dea depozitul. Singura posibilitate de a vedea depozitul inapoi e sa-ti cauti un avocat sa sa-l iai la curte.
  • daca nu ai dovada scrisa / contract  unde este stipulat ce se intimpla cu depozitul tau in mai multe situatii - atunci zabei hui cum se spune  insa iti va fi o lectie pe viitor 

eu am pierdut un depozit la masina de vro 500 lire acum 8 ani - caci ma razgindisem :)  cu toate ca pe in contract nu scria ca depozitul nu se ramburseaza ...

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Jump to top of page