Cadoul din cutia de pantofi
  • cine vrea sa doneze colectarile se fac pina pe 25 noiembrie

• Daca scriam un post cu veniti ca se da ceva moka cred ca era rind de km .
  • Eu fac parte din minoritatea care nu are cont Facebook, despre ce este vorba?
  • Intro cutie de pantofi pui niste lucruri noi pt un copil de o anumita virsta si o ambalezi cu hirtie de cadou.eu am facut 4 pt fetite de 2 ani si 14 ani si baieti de 8 si 16 ani. In cea pt fata de 14 ani am pus : periuta de dinti, gel de dus, antiperspirant , calculator, pasta de dinti,o bluzica, rechizite pt scoala,dulciuri si o gentuta. Pt baiat de 8 ani o bluza .pasta.periuta.o masina cu telecomanda.rechizite.dulciuri.. .... in principiu poti pune ce vrei si ce crezi ca ar bucura un copil de o anumita virsta. Toate cutiile se aduna aici in londra si le trimitem in md la case de copii.fAmilii cu situatii financiare precare. Copii cu dezabilitati.
  • De asemenea poti dona si bani(.sugestie 3 4 lire pt transport ) si lucruri folosite care vor fi impartite de asemenea.
  • si unde se colecteeaza  cadourile - presupun ca in londra ? nu vad  mai multa info pe  fb  , daca cineva  poate achizitiona ceva as putea achita prin paypal caci nu stau in londra si nici nu am cutii de pantofi paremise : ) 
  • Am vazut la ambasada ca se faceau colectari. Poate mai sunt si in alta parte?
  • Cu Paypal e o idee bună și eu aș trimite bani, căci pot să nu reușesc până pe 25
  • Sau poate este o adresa exacta unde pot trimite prin posta, cred ca va ajunge pana pe 25
  • Eu as putea face pt voi! imi spuneti ce suma sunteti dispusi sa cheltuiti si eu fac shoppingul impachetez si va trimit poze cu cumparaturile .Mai  puteti gasi informatie pe  mamici in uk sau pe profilul meu de FB (Natalia Gheorghiu).Deja am strins doar eu de la citiva prieteni si cunostinte aproape 30 de cutii intro saptamina.Duminica trimitem prima tura. Asa ca mai am azi si miine timp de shopping.
  • Sincer mash bucura enorm daca ati faceo.Ca eu chiar imi doresc sa fac niste copii fericiti. Eu am facut 5 cutii. Mai sunt de parere ca cei care dau primesc.Daca noi am avut sansa sa fim ok si sa o ducem bine  cred ca putem si trebuie (nu impun) sai facem si pe altii fericiti, macar acum de sarbatori! O zi buna tuturor!
  • baseac  - sunt mai mute profiluri cu numele tau  : )   ti-am lasat un mesaj aici pe site  
  • Trimite-mi și mie datele Paypal ori bancare in privat și chiar mulțumim pentru suport :) xxx
  • Trimite-mi si mie te rog datele. Multumim!
  • multumesc mult tuturor.

• #shoeboxmoldavianmumsuk

Am reusit sa adunam noi, mamicile din UK, ca sa trimitem copiilor si familiilor nevoiase din Moldova.

169 de cutii cu cadouri si multee pachete de lucruri si jucarii vechi.

Plus £117, bani ramasi de la donatiile pentru transport, vor fi transferati pe contul fetitei Agnesia http://www.caritate.md/donations/agnesia-hreasca.

Well done, 
    Mariana Haruta Natalia Luca Dziewulska Olga Ursu Marcela Rotaru Natalia Gheorghiu
    si multe, multe alte mamici ❤️❤️❤️❤️

• Multumesc si eu Filiia si Smilegr8 pt contributia voastra. Din banii vostri si a inca unei persoane am  reusit sa fac 7 cutii si sper ca 7 copii sa aiba sarbatori mai fericite datorita voua.

• Anul asta organizam iarasi  campania Cadoul din cutia de pantofi.

Care doreste sa participe puteti gasi detalii mai jos.Va multumesc.

#shoeboxmoldavianmumsuk2017
    Sper ca impreuna sa reusim si anul asta sa aducem zimbete si bucurii pe chipul unor copii .... 

• La Rusca sunt copilasi de la 0 luni la 3 ani si se accepta orice: hainute, jucarii, dulciuri, produse de igiena, scutece.
    La Spitalul de Ftiziopneumonie sunt foarte multi copii, peste 250 si sunt de toate varstele. La fel, restrictii nu sunt si se accepta si jucarii, si dulciuri, si multe altele.
    Acceptam si lucruri uzate pentru familiile sarace.

In Moldova cutiile vor fi intalnite de catre Cristina Mastac Comerzan si apoi ea le va duce la destinatia finala. Vor fi poze multe cu dari de seama 

Sper ca impreuna sa reusim si anul asta sa aducem zimbete si bucurii pe chipul unor copii .... 

• Multumesc Filiia  pt donatie.Datorita tie si familiei tale citiva copii vor fi mai fericiti de Craciun.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Jump to top of page