SA FIM UN POPOR MAI UNIT
  • Eu sunt nou in forum dar tot timpul cint citesc discutii intre moldoveni ma mir. Omeni buni fiti mai buni unul cu altul, nu va tineti cu nasul pe sus si va dati tare, nustiti cine e mai crutoi ca altul. Mai uitativa la alte natii, ei niciodata nu se discuta unul pe altul dar se ajuta reciproc si pe tot locul strabat mult mai bine ca noi, macar ca nu sunt asa muncitori ca noi si descurcareti. Eu am un an de cind sunt in UK dar nu am vazut ca moldovenii sa fie uniti sa se ajute unul pe altul si sa dobindeasca ca natie ceva iportant, doar stiu sa se manince unul pe altul si sa se discute dar pe altul strain mai si in fund il pupa, MA SCUZATI DE EXPRESIE. Eu nu stiu asa de multi moldoveni pe aici dar pe care ii stiu iam ajutat cu ce am putun si nu am asteptat ceva in schimb, si asa o sa fac in continuare, macar ca nu am asa un job de "milioane" cum spun altii dar imi ajunge si de unde nam o sa ajut si pe altii cu ce o sa pot. Dar astea care se dau nustiu cine si el e buricul pamintului sa fiti sanatosi si ducetiva si discutati in alte forumuri cu altii straini ca cu ai vostrii nu va puteti intelege.
  • de acord.
  • bravo gussy ... continua sa faci bine , Dumnezeu sau legea karmei n-o sa te treaca cu vederea.

Cit despre trasaturile moldovenilor , eu vad cauzele acestora in faptul ca suntem un stat tanar , fara perspectiva si idee nationala, zombati de catre propaganda sovietica, unde predomina mai mult valorile materiale, saraciti si furati constant de catre conducatori,  ...

Trebuie sa mai treaca citeva generatii ca moldovenii sa mai prinda putin la minte.

• mi-am exprimat si eu parerea in discutia despre omul care cauta lucru platit...
  • viking  fiecare se gindeste ca tine de acea nu mai dobindim nimic ca un intreg popor dar fiecare se gindeste doar la curul sau. Lasa timpul sa treaca si nu fa nimic. Si fii sluga altora in alte tarii, si o sa vezii unde o sa ajungi. Fiecare moldovean vede problemele natiunii noastre dar nimic nu face.
  • Daca pot ajuta pe cineva cu cea mai mare placere
    si eu am venit in tara asta 4 ani in urma si-am luato de la0, si nu ma primit nimeni cu bratele deschide!
    O informatie la momentul potrivit e ceva ff scump azi!   eu ofer consultatii gratis!
  • Gussy, Ce propui sa faca un tanar absolvent, de exemplu, pentru a schimba ceva intr.un stat capturat, corupt, condus de mafioti, unde gradul de rudenie conteaza mai mult decit experienta si inteligenta?

Sa protesteze? Yeah , right :)))

Daca critici starea lucrurilor si actiunile moldovenilor - trebuie sa vii cu solutii .. altfel faci demagogie.
  • eu  ca  atare   nu  prea  vad   situatia   asa  de catastrofica  in moldova  -   in intreaga  europa  poti intilni  coruptie  mizerie   crime  etc  .  Pe  noi  ne  sperie  miliardul  furat   si spunem  ca   CA LA NOI LA NIMENI   -  insa  eu cionsider  ca  fura  bani    cei  saraci   doar   - in europa  nu   alearga  nimeni  dupa  bani    - elita  mondiala  au  alte  scopuri  si interese   -  banii   trebuiesc  celor  saraci  - aldi  moldova 
  • eu nu  fac nici o aluzie la nimic  insa   daca aveti  timp  priviti   acest  video  integral   sau  de la  minutul 27  unde  asta  vorbeste  de moldova 

doar  o parere  alternativa  -  pe  care  nu  am  trebui  sa o  excludem 

• Alearga dupa bani TOTI , doar ca unii o fac mai subtil , aleg cai legale  si nu ii freaca neaparat pe ceilalti in goana lor dupa bani , asa cum se intimpla in Moldova ;)

Ori marile corporatii fac ce fac in scopuri nobile si caritabile ? NU , tot maximizarea profitului urmaresc. Asta este capitalismul ... iti place - bine , nu - la revedere

mersi pentru video. interesant
  • Off line ceva?
  • eu tot vroiam sa intreb  .. s-a organizat / se organizeaza offline-uri pe forumul asta ?
  • Membrii se sine-organizeaza si au fost citeva offline-uri :)

Putem sa mai incercam.
  • nu vad nici un sens...
  • #Mask ... cind membrii se vor organiza data viitoare , sa ma anuntati si pe mine , pliz ;)

Mi-ar placea sa cunosc unele persoane de aici :)
  • Ap ce? Pe cand eu sa pregatesc ''banturile'' ca sa arat identic ca in poza ))))))) La un sfarsit de decembrie?
  • ))))) ha-ha-ha, da eu trebuie sa caut aripioare?
  • In privinta topicului moldovenii chiar sunt un popor bun la inima si receptiv. Sunt si parti negative, dar gasiti vre-un om fara de neajunsuri?
       Uneori pe forum se repeta o intrebare de 10 si mai multe ori si normal ca sa apara o reactie ironica din partea membrilor, nu suntem calculatoare sa facem copy-paste. Daca nu raspunzi se supara, daca raspunzi un pic ironic tot se supara...

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Jump to top of page