Bine v-am gasit!
  • Salut la toti moldovenii in Uk. Ma numesc Ala si am nuami o saptamina de cind sunt la Londra. As vrea mult sa cunos moldoveni ce locuiesc aici, sa vad unde se intilnesc si daca se organizeaza ceva comun. Sun singura, nu cunosc pe nimeni si mii foarte dificil de la inceput. Va multumesc :)
  • Salutare tuturor, numele meu este Irina si pot spune ca ma aflu in aceeasi situatie, in care s-a aflat Ala cu ceva timp in urma. Avind in vedere ca de curind am sosit in Londra mi-ar face o deosebita placere sa cunosc noi persoane din Moldova ce locuiesc in UK. Ar fi extraordinar daca as cunoaste pe cineva care locuieste in apropiere de regiunea Vauxhall. Presupun ca se organizeaza diverse intrevederi sau intilniri ale moldovenilor din UK la care as putea sa particip si eu. Va multumesc anticipat si sper sa primesc un raspuns din partea voastra cit mai curind posibil. 
  • Eu locuiesc in canning town...
  • Salut Victor, apreciez faptul ca ai avut curajul de a-mi raspunde la comentariul postat de mine anterior. In cazul in care te vei afla prin apropiere de Vauxhall, nu ezita sa ma anunti. Ma poti anunta pe skype sau pe acest forum, numele meu de skype este irinutza509.
  • Buna Irina si bine ai venit :) Dupa cum ai obesrvat nu prea comentarii din partea bastinasilor nostri. Sunt cred ca prea ocupati. Daca ai timp putem sa incepem de la noi, poate mai adunam ceva moldoveni. Numele meu de facebook - Ala Bordian.
  • Salutare! Prin ce zona a Londrei locuiti? :D
  • Bună seară. ..locuest in Romford nu departe de Newbury park
  • eu stau in zona uxbridge, exact in partea opusa :)
    poate reusim odata sa facem o intalnire cu mai multi
  • Salut Ala si tuturor celorlalti care au avut curajul de a fi receptivi mesajului meu, apreciez acest fapt si va multumesc. Ala - ți-am trimis cerere de contact pe facebook, pentru ceilalți eu as putea propune sa stabilim o zi si o ora cind majoritatea dintre noi ar fi disponibili si ar dispune de suficient timp liber pentru a avea o întîlnire de grup. Poate intr-o zi de weekend. :)
  • Nu weekend-ul asta ... poate organizam weekend-ul viitor ceva. Intre timp puteti sa veniti cu propuneri pentru un loc de intalnire :D Sunt si eu pe facebook: Andrei Imbrovschi, daca vreti sa ma adaugati.
    Numai bine ;) 
  • Unde ? Cind ? venim si noi
  • Salutare! Eu locuiesc in Ealing.
    Deci cand organizam intalnirea? Ar fi bine de ales un loc potrivit si pentru familiile cu copii :D
  • Salutare!si noi ne alaturam,numai unde?
  • Pai daca aveti vreun pub/restaurant prin zona voastra care s-ar potrivi pentru asa ocazie, propuneti locatia .. eventual si cu un website/poza etc :D ... Si vedem. Avem timp o saptamana sa pregatim .. atat timp cat lumea este activa pe pagina asta.
  • Undeva inspre centru .. zona 3,2  ar fii ideal. Eu stau in zona 6, si sincer nu as vrea sa merg pana in partea opusa a Londrei. Nu de alta, dar as face 4 ore dus-intors :))
  • Eu just propun...Sa deschis nu demult un restaurant tipa moldovenesc de un moldovean in Plumstead chiar linga station,se numeste Cafe Deluxe...
  • cred ca e asta https://www.facebook.com/cafedeluxelondon Arata foarte fain, apropo :D
  • Da este pe fb,Eu am fost acolo ,e simplu si placut...
  • Salutare tuturor, intr-adevar, localul despre care vorbeste Roza dupa pozele de pe facebook pare a fi destul de placut, asa ca acum nu ne ramane de stabilit decit ora si ziua de weekend (simbata sau duminca). Numai bine!
  • Inainte de a ne intilni saptamina viitore, pentru cei care sunt interesati si au timp liber diseara (27.09.2014) pe la orele 6pm am dori sa va anuntam ca Ala si eu am stabilit sa ne vedem in regiunea Trafalgar Square mai exact linga statuia militarului. Doritorii sunt bineveniti sa ni se alature. 
  • Ma alatur si eu saptamina viitoare la cafe de luxe. Mie mii indiferent simbata sau duminica. Hotariti voi. Ora 6 pm e acceptabil.
  • Eu as propune ca intilnirea de grup sa fie simbata (04.10.2014) la 6 pm la localul despre care ne-a vorbit Roza.
  • Suna bine, eu am sa incerc sa ajung. :D .. Cine mai vine sa ridice mana :)) Apropo, trebuie rezervare?

• Apropo veniti cu cupluri sau singure?
  • Buna Roza. Daca ai cuplu esti binevenita. Eu sunt singura.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Jump to top of page