invitatie pu parinti in UK
  • Cum credeti, daca eu cu sotul suntem legal aici(eu detin viza pe 5 ani), el pasap. ro, yellow card,permis emglez.etc, am putea kema in vizita pentru vreo 5 zile familia mea din Md la botezul kopilului? stiu ca i trebuie sa aplice la kisinau pu viza,dar de la noi oare trebuie invitatie....? sau nu e posibil...?merci mult
  • am o intrebare:unde se face scrisoare de invitatie pentru parinti?nustiu cum aici in anglia...in tara o faceam la notar,dar aici unde?:frown:
  • O faci pur si simplu singura, nu trebuie nimic de legalizat, sau te pus stampila, iti pui semnatura si gata.
    Asa am facut eu acum in noiembrie si mamica a luat viza in 2 saptamani de la depunerea actelor.
  • Aaaaa...si o scriu cu mana sau la calculator?
    Merci
  • Posted By: dany
    si o scriu cu mana sau la calculator?

Cum iti este mai comod :)
    Eu am scris la calculator, in engleza.
  • Buna seara

Am o intrebare.A facut cineva recent o invitatie pentru parinti  pentru a aplica de viza pentru Marea Britanie?

• Salutare,

ma ajuta si pe mine cineva , vreau sa aduc prietena cu visa si prin invitatie . 
    e la fel procedura ca pt mama?

ms
  • Da care e procedura ca pentru mama?

• Eu cred ca nu este nici o deosebire in invitatia scrisa pentru mama sau pentru prietena.

Cel mai important este dovada ca cel care invita are loc unde sa cazeze si bani sa intretina invitatul in timpul ce el se afla in UK.

Alt lucru important - invitatul sa demostreze ca are destul de multe lucruri care-l tin in Moldova si nu are de gind sa ramina in UK.

• Nu se deschid linkurile de mai sus :(
    Mama mea nu lucreaza, ar avea sanse la viza? 
    Poate cineva sa-mi scrie vreo adresa unde pot afla de ce acte am nevoie, multumesc
    @};-
  • Filiia, am facut ca linkurile de mai sus sa lucreze :)
    Poti sa le accesezi si sa vezi despre ce s-a discutat.
  • Multumesc, se pare ca sanse nu prea avem.
  • multumesc pentru informatie
  • salut eu am facut invitatie 3 saptamani in urma si ieri mamica a primit pasaportul cu viza, daca vrei detalii la ce documente am aratat scrie-mi pe privat.
  • Pec, de ce in privat? ma intereseaza si pe mine argumentul si cred ca mai sunt ca mine. Multumesc!
  • Si eu sunt curioasa :)

• salut

are cineva un exemplu de  invitatie pentru viza pentru parinti?

• Am inteles ca o simpla scrisoare scrisa de tine e suficient.
    Daca reusesti sa-ti chemi parintii incoace scrie-mi ce acte ti-au cerut.
  • Filiia a luat tatal meu viza de UK pe 29 iulie a depus actele si pe 8 iulie l-au suant sa isi ridice pasaportul cu viza pe 6 luni

• scuze 8 august

• felicitari!!! 
  • Buna seara! Ajutati va rog cu un sfat  - am incercat sa deschidem viza pe 3 luni pentru soacra mea, ca sa plece la fiica ei in Leeds, pentru ca fiica ei asteapta gemeni - ne-au refuzat  - de aceia, ca noi am scris in invitatie - ca anume fiica si sotul ei o s-o intretine pe mama lor - dar de aceia, ca fiica e gravida, lucreaza numai sotul, si ei inca traiescc la gazda - inspectorului i s-o parut  ca bani, care primeste sotul(undeva 1000 de funti), nu o sa ajunga pentru 3 persoane maturi si 2 copii nascuti...de si noi am aratat ca soacra aici lucreaza, are un salariul mic, dar totusi(1650 de lei)  si detine un cont in banca cu 1800 de euro....

Acuma dorim sa sa dam documente a 2 oara si sa facem altfel - sa punem pe contul o suma de bani, ca sa aiba acolo 4000 de euro(undeva 3000 de funti) ca sa scriem ca ea are bani sa se intretine singura pe ea insusi, dar o sa traiasca la copii, pentru ca ei au o camera aparte pentru ea...

Cine stie, o sa ajunga o 1000 de funti pe o luna, ca dovada ca ea are bani sa se intretine?
    Trebuie de deschis cont in funte sau se poate si in euro?
  • Spune-țimi va rog cu se numește aplicația de viza pentru părinți
  • In aplicatia online trebuie sa alegi type-visit-family-up to 6 moths.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Jump to top of page