• In aceasta categorie puteti crea o discutie noua pentru a face cunostinta cu utilizatorii forumului, a va prezenta si a incepe comunicarea.
    Va dorim ca timpul petrecut aici sa fie placut si bine ati venit!
  • Salut la toata lumea.
    Ma numesc Natalia, si locuiesc in Marea Britanie (London) din 2002. Sunta casatorita si am 2 fetite, Victoria - 3 ani si jumatate si Daniella - 10 luni.
    Nu cunosc pe nimeni din Moldova, dar daca mai sunt parinti cu copii in Londra, ar fi extraordinar daca am putea organiza un playgroup odata pe saptamina, sa daca e prea des , macar o data pe luna:)

Cine se prezinta urmatorul?
  • Salut !
    Eu sint Viorica. Sint aici de putin timp(mai putin de 1 an). Am un sot si o fetita si sint foarte mindra de ei :). Madalina are 4 ani si sint sigura ca ar fi incintata sa intilneasca alti copiii.
  • hmmm , si nici un baiat nu sa incumetat sa scrie :P
    okey , yo voi fi 1u' atunci :P
    Ma numesc Ion, am 26 de ani, sunt de un an aici , stau la Wembley, chear vad si stadionu' de pe fereastra :)

next pls ;)
  • Pentru mine a scris Kotys ;)
  • Ma numesc Marianna. Santem in Londra de 2 ani. Avem doi baieti 3ani si 10 luni. Locuim in Bermondsey (Rotherhithe tunnel, southwark park). Nat copiii nostri sunt de aceeasi varsta. Daca locuiesti prin apropiere ar fi super sa ne intalnim. Daca nu, venim noi la "playgroup".
  • Marianna, noi locuim in N1, Hackney la periferie cu Islington. Nu cred ca e departe de voi. Sigur ne putem intilni.
    Vicki va incepe nursery degraba, si dani e la playgroup diminetile, dar simbata si duminica ar fi minunat:)
  • Salut!

Ma numesc Svetlana si sint in Londra de 2 ani! Sint casatorita si locuim cu sotul la moment In Stanmore.

"Playboy" nu sintem tare departe de tine, doar citeva statii on Jubilee Line.
    Poate aranjam sa ne intilnim cindva?
  • Unica doica treica patrica cincica shasika shaptika optika noica zecika POORCIKA. Tineti minte? (accent pe silaba a doua la fiecare cuvint)

Taman si a zecelea m-am nimerit. Sau cel putin la momentul cind scriam erau numai 9 prezentati.
    Deci eu sunt trimis de Dzeu ca sa va izbavesc de cel viclean :)

Nicolae - designer grafic, traiesc in Streatham Common. Sunt in UK din 9 martie 2007. Ma alungat prietena mea fiindca nu i-am daruit nimik de 8 martie. :)

In realitate sunt venit prin HSMP si lucrez din primele zile, fapt pentru care le multumesc prietenilor care m-au ajutat cu ce au putut. Va asigur ca au putut multe.

Sa ne-auzim de bine

Folosindu-ma de moment: www.usemouse.com
  • Ma numesc Mariana. Sunt in UK de 3 ani, casatorita si avem in angel de 17 luni, Gabriella. Locuim in Milton Keynes, Newport Pagnell. Mai este cineva pe aproape de noi :smile:?
  • si eu sunt Lilia, si sunt aici de 9 ani, cu sotul, am 2 fetite, Rebecca si Annabell, 3 jum, si 2 jum
    ar fi wonderful sa ne intilnim cu toate fam, super.
  • booh,
    numai asta a fost unikul motiv? 8 martie...
  • Eu sint Eleonora. Am 27 de ani si sint in UK de 3 ani. Locuiesc in Norbury. Sint necasatorita si tot din acest motiv nu ma pot lauda ca am copii:smile: In schimb am un nepotel de 5 ani care tot e in UK:smile:
  • Salut!

Sint in UK de 15 ani si locuiesc in Richmond.casatorit cu 2 copii!
  • abc, cati au copiii tai?
  • Inxs, ei deacuma is mari, termina scoala
  • cum stati cu romana? la copii ma refer.
  • Inxs, ei romana o stiu nu prea bine, dar daca trebuie se descurca.
  • asta e si grija mea, ca baiatul meu nu va vorbi prea bine romana. probabil e inevitabil in cazul copiilor crescuti in mediul unde se vorbeshte o alta limba, decat cea materna.:undecided:
  • Daca ambii parinti vorbesc intre ei romana sau alta limba, eu cred ca la copii le va fi mai usor, isi vor mai aminti cite cava, e mai greu cind ambii vorbesc numai engleza.
    parerea mea, deacuma veti vedea.
  • buna, eu sunt Lena si sunt in Moldova, imi doresc enorm sa ajung in Uk legal, ideea e ca e foarte greu de realizat, dar ma mai uit pe aici poate ceva gasesc, good luck mi-ar trebui...:smile:
  • Bafta Ilenutza. Sper ca vei ajunge in curind in UK-legal :wink:
  • Salutare la toti ! :smile:

Ma numesc Alex si am dat citeva ore in urma de acest forum si am hotarit sa ma inregistrez. Ma aflu la moment in frumoasa Moldova ( p.s. aici asa razboi rece sa inceput intre Dorin Chirtoaca si comunistii anorhishti :undecided: ). In Uk am calatorit de mai multe ori si ma inpresionat destul de frumos :) . Asi dori sa aflu mai mult despre voi, despre posibilitatea de a face studii in UK, a gasi un job, o comunitate de moldoveni in UK :) De cite ori am inconjurat UK'iul si nu am stiut ca exista forumuri speciale pt moldoveni :) am primit un shock placut cind am aflat ;) Nu stiu ce sa va scriu, nu stiu ce doriti sa aflati:undecided:intrebarile sunt binevenite ;)
    bafta! :)
  • Bine ai venit speaker!
    Dorim sa stim totul si in special varsta, single sau casatorit ( stim ca esti M ), copii, amante samd :devil:

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Jump to top of page