Cu cine votam? - 2
  • Comisia Electorală Centrală (CEC) a finalizat marți la 16.00 înregistrarea candidaților pentru participarea la alegerile parlamentare din 29 iulie. Vor participa 10 formațiuni politice și organizații obștești.

Cine merita votul nostru?
  • PLDM parcar fi o echipa de fotbal - cumpara jucatorii la stinga si dreapta - toamna paremise nu era nici Nagacevschi , nici Tanase , Vieru , jurnalistul ala rus , Ionita etc etc
    Filat credca lar lua si pe Eminescu doar sa cistige

Da nu conteaza ca e ca o echipa de fotbal echipa lui - principalul sa bata GOLUL in poarta care trebuie :devil:

Vad in PLDm si PL ceva speranta - chiar si AMN

in rest rubish - cu PCRM in frunte
  • Daca nu in cele 90 de min, macar la penalti sa-i batem :devil:
  • Ieri privind un video clip pe protv.md cu ploaia ce a inundat niste starzi din Chisinau l-am vazut pe un domn ce dadea un Interviu, jos scria "Primar Interimar"!
    De cind Chisininaul are Primar interimar ??? Ce s-a intimplat cu Dorin Chirtoaca ?
  • Posted By: EugenX
    [p]
    De cind Chisininaul are Primar interimar??? Ce s-a intimplat cu Dorin Chirtoaca?[/p]

Compania electorala e de vna Jenika :devil:
  • Posted By: smilegr8
    [quote]
    Posted By: EugenX
    [p]De cind Chisininaul are Primar interimar??? Ce s-a intimplat cu Dorin Chirtoaca?[/p]
    [p]Compania electorala e de vna Jenika:devil:[/p][/quote]

Deci Dorin vrea in Parlament si a "predat" postul de Primar sau cum ? :undecided:
    MI-ai adus acum aminte de bunica`mea cu "Jenika" :grin:
  • Dorin Chirtoaca na predat nici un post ... este si va fi primarul nostru al tineriolor si sansa R.Moldova de a se alatura statelor Uniunii Europene ... indemn toti cetatenii R.Moldova care la moment se afla peste hotarele tarii sa voteze echipa Partidului Liberal , sa voteze Dorin Chirtoaca si echipa lui ...
  • Posted By: EugenX
    [p]Ieri privind un video clip pe protv.md cu ploaia ce a inundat niste starzi din Chisinau l-am vazut pe un domn ce dadea un Interviu, jos scria „Primar Interimar“!
    De cind Chisininaul are Primar interimar??? Ce s-a intimplat cu Dorin Chirtoaca?[/p]

Posibil se fie vreo greseala a PRO tv-ului, de citeva ori am observat greseli la subtitre, in loc de un nume si post, puneau cu totul altul.
  • Ma uit pe site-ul primariei si vad ca tot Dorin ai primar, iata domnul care l-am vazut la ProTV e Vice-Primar, Nistor Grozavu.
    Insa din rezultate ce mi le-a dat google, reiese ca Nistor Grozavu este Primar Intermar la moment, deci ProTV n-a gresit.
  • Cei care candideaza shi detin functii de conducere in admin. publica trebuie sa renunte la posturile lor pe perioada alegerilor...
  • PLDM - Verde pt Moldova.

Posted By: smilegr8
    PLDM parcar fi o echipa de fotbal - cumpara jucatorii la stinga si dreapta - toamna paremise nu era nici Nagacevschi , nici Tanase , Vieru , jurnalistul ala rus , Ionita etc etc
    Filat credca lar lua si pe Eminescu doar sa cistige

Da, dintr-o parte asa pare, insa daca acest partid va ajunge la putere atunci vom avea parte de o conducere tanara (avind in vedere k majoritatea is tineri) cu idei progresiste si democratice, anticomuniste. Vlad imi inspira o incredere foarte mare. La urma urmei, principalul e sa nu castige comunistii. :smile:
  • TE VOTEZI LA PRO TV - 20.07.09 (21-07-09 00-52):

http://blip.tv/file/2381674
  • si eu voi pleca la votare pe 29 iulie desigur votez PLDM
  • Posted By: djkristina
    [p]si eu voi pleca la votare pe 29 iulie desigur votez PLDM[/p]

Nu uita de prieteni, sa vina si ei la votare!
  • Clipurile pur si simplu rup :grin:

http://libertatea-ta.md/?mod=gherila&action=all

...mai ales ala cu cainii :devil:
  • Celora care vor fi miercuri, in ziua alegerilor, in Moldova le-ar putea fi de folos urmatorul site: http://www.voteaza.md
  • Miercuri votam insa pe Forum nici un mesaj pe tema asta, precis ca la vot vor veni mult mai putini decit in Aprilie :frown:

Miecuri votam fratilor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • In urmatoarele zile cine doreste ar putea sa vada ce scrie despre situatia din Moldova una dintre cele mai mari agentii de stiri din lume Associated Press.

Au trimis un corespondent special cu experienta vasta. In sfarsit lumea din exterior va afla adevarul. In total vor monitoriza alegerile 2000 de observatori straini.

Situatia e subreda. De data asta votarea este foarte importanta. Tara se duce de rapa. Ati vazut cati bani a imprumutat Voronin de la rusi si chinezi?

Citez: "Since parliament was dissolved, Communist authorities have signed loan agreements with Russia for $500 million (euro350 million) and last week with China for $1 billion (euro700 million) for infrastructure needs.

However, a new parliament needs to approve those loans, which would triple Moldova's foreign debt. Moldova reached out to China and Russia after the IMF suspended loan talks this year due to the political instability".
  • toti la vot!
  • Affirmative! Roger that....Go go go....
  • Fresh NEWS every minute: http://www.jurnal.md/
  • cam slabut cu prezentarea alegerilor anticipate de catre comunitatea moldovenilor in UK

mai activ lume si scrieti pe forum cum decurg alegerile in Marea Britanie
  • noi plecam

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Jump to top of page